www.mardinnethaber.com
Lütfü GÜNLÜOĞLU
e-posta : emniyet@hotmail.com
Ekleme tarihi :18.10.2007
Kategori :
Okunma sayısı :1537
Bir Bayramın Ardından

Kır’atım Gazetesinin Sevgili okurları.

Her bayram sonrasında mutlaka düşündürücü izler bırakır. Edindiğim izlenimleri sizlerle paylaşmak istiyorum:

Bu yıl da kazasız belasız bir Ramazan ayı ve Ramazan Bayramı geçirdik.

Her Ramazanda olduğu gibi, bu yıl da insanlarımız Allah korkusundan olmalı ki, hayırlı işlerde birbirleriyle adeta yarıştılar. Bu durum elbette ki, takdir edilmelidir. Gönül arzu ederdi ki, bu güzel davranışlar bayram sonrası da devam etsin.

Ramazan ayında işlenen suçların diğer aylara nispeten daha düşük olduğu istatistiklerle sabittir. Bu hassasiyetin devam etmesini temenni ediyoruz: her ay suçların ve günahların en az işlendiği aylar olsun. Biz, bu temennimizi sürdüreceğiz.

         Özellikle bu mübarek ayda insanlar fakirlerin hakkını gözetir, yoksul ve fakirleri doyurur, giydirirler. Bu yıl dikkatimi çekti, Mardin çocuk yuvasında kalan kimsesizlere yardım elleri eksik olmadı. Yapılan iftarların ardı arkası kesilmedi.

         Sevgili okurlar, bu ayda görülen bir garabet daha var ki, o da; yapılan ibadetlerin Ramazan çıkışında bıçak gibi kesildiğidir. Beş vakit kılanlara diyeceğimiz yok. Ancak sadece Ramazan ayında namaza başlayarak bitiminde bırakan kardeşlerimize devamlı kılmalarını öneriyoruz. Bilindiği gibi Allah’ın namazı sadece Ramazan ayında kılınsın, diye bir emri yok.

         Bu yıl da özellikle İstanbul belediyelerinin başlattığı “iftar çadırları” geleneği artarak ve gelişerek devam etmiştir. Bu alanda diğer beledîlere örnek olmayı başarmışlardır.

         Mardin Belediyesi de bu hayırlı faaliyetlerde geri kalmamıştır. Özellikle “Basın Yayın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü”nün sarf ettiği gayret takdire şayan idi. Hassaten de Halkla ilişkiler Müdürü Sayın Mahmut Adıbelli kardeşimizi  yaptığı Ramazan çalışmalarından dolayı şahsım ve Kır’atım Gazetesi adına kutlamak istiyorum.

         Bu hayırlı sosyal faaliyetlerinden ötürü katkısını esirgemeyen hayırsever vatandaş ve kurumları tebrik eder,  bu yardımların Ramazan Ayı dışında da devamını diliyorum.

         Maneviyatı daha güçlü bir ömür geçirmeniz temennisiyle…

huseyni
Tebrikler sayın Güllüoğlu güzel bir hatırlatmada bulundunuz. Allah (c.c.) bizleri Salât-a ve Salâh'a devam edenlerden Hablü'l-Metin'e Lâhık, Neş'et-i Uhrâ'da Habîb-i Kibriya'nın şefaatine laik olmayı nasîb, halk arasında Nümune-i İmtisal'olanlardan eylesin inşaallah.
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com