www.mardinnethaber.com
ARTUKLUDA BİLGİ EVİ HİZMETE GİRDİ
15.03.2018 15:54 Mardin Nethaber

 

Mardin merkez Artuklu İlçe Belediyesi tarafından 15-29 yaş arasındaki gençlerin eğitim ve öğretimlerine katkı sağlamak amacıyla Bilgi Evini hizmete açtı.

Bilgi evinde kütüphane hizmeti de alacak olan öğrencilerin keyifli vakit geçirebilmeleri için bilgisayar, resim, müzik, oyun, drama atölyeleri, konferans salonu ve ücretsiz ikramlarının yapıldığı kafeterya alanları da bulunmaktadır.

Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Şakir Öner Öztürk  Bilgi Evi hakkında yaptığı açıklamada, öğrencilerin kültürel ve sanatsal faaliyetlerin  yanında kendilerini ev ortamında hissedecek şekilde dizayn edildiğini söyledi.

3 katlı olan Bilgi Evinde gençlerin ihtiyacı olan her türlü imkanın mevcut olduğunu anlatan Öztürk, “Matematik, İngilizce, Türkçe ve Medya derslikleri de bulunmaktadır. Artuklu Bilgi Evi’nde alanında uzman branş öğretmenleri görev alacak. Bu öğretmenlerimiz devlerini yapmakta zorlanan öğrencilere de ödevlerini çözmede yardımcı olacak. Öğrencilerin başarılı olamadıkları derslere ve sınavlara yönelik etüt imkanı sunulacak. Evde ders çalışma imkanı bulamayan öğrencilere de katkı sağlayacak olan Bilgi Evi’nde öğrencilerin ders çalışabilecekleri, her türlü kaynağı temin edebilecekleri, ücretsiz fotokopi hizmeti alabileceklerini” kaydetti.

15-29 yaş arasındaki gençlerin üye başvurularına başladıklarını, bu yaş aralığına uygun olan gençlerin üyelik işlemleri için Bilgi Evi’ne gelmeleri gerektiğini belirten Öztürk, “Başvurularımız başlamıştır. Bu güne kadar başvuru sayısı 750 ‘ye ulaştı. Tüm bu hizmetler, gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak ailelerine, topluma ve ülkelerine faydalı birer birey olmaları içindir. Umuyorum ki Bilgi Evimiz, gençlerimizin başarısına büyük katkı sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com