www.mardinnethaber.com
Mardin’de “İz Bırakan Eğitimciler” konferansı
12.03.2018 12:28 Mardin Nethaber

 

Millî Eğitim Bakanlığı’ nın İGEDER ile yaptığı protokol çerçevesinde yapılan konferans, Mardin Müftülüğünün Konferans Salonunda yapıldı.

Mardin İl Milli Eği-tim Müdürlüğü eğitimcilere yönelik, “İz Bırakan Eğitimciler” “Mahir İz” konferansı gerçekleştirildi.
Acıbadem Okulları Genel Müdürü İdris Topçuoğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı konferansta “Mahir İz”in hayatından kesitler sundu.

Konferansa, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, İl Müftüsü İsmail Çiçek, Eğitim Bir-Sen Mardin Şube Başkanı Eyüp Değer, aday öğretmenler ve okul yöneticileri katıldı.

Konferansta konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, mesleğinin baharında olan öğretmenlerin Mahir İz, Nurettin Topçu ve Celalettin Ökten gibi hocalardan alacağı çok dersler olduğunu söyleyerek, “Kadim şehir Mardin’de görev yapmak herkese nasip olmaz. Ailelerin biricik evlatları sizlere emanettir. Sizlerin bu emanete sahip çıka-cağınıza, şehrimize ve ülkemize iyi bir gelecek miras bırakacağınıza ina-nıyor hepinize teşekkür ediyorum.”dedi.
Daha sonra sahneye çıkan Topçuoğlu, Şair ve Yazar Mahir İz’in hayatından kesitler sundu. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com