www.mardinnethaber.com
Mardin Öğrenci ve Servisçiler Derneği Hizmete Girdi
10.02.2018 16:45 Mardin Nethaber

 

Abdulaziz Başçı Başkanlığında kurulan ‘Mardin Öğrenci ve Servisçiler Derneği’ yeni hizmet ofisini hizmete açtı.

13 Mart Mahallesi Emniyet Caddesi üzerinde açılan ‘Mardin Öğrenci ve Servisçiler Derneği’nin açılış programına Mardin İl Emniyet Müdür Yardımcısı Cihan Karabıcak, Dernek Başkanı Abdulaziz Başçı, Dernek yönetim kurulu üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda öğrenci servis şoförü katıldı.

Açılış programında konuşan Mardin İl Emniyet Müdür Yardımcısı Cihan Karabıcak, Taşımalı eğitimde hizmet veren bu kadar servis varken, bu hizmeti veren servisçi arkadaşların aynı çatı altında toplanmaları hayırlara vesile olacağına inanıyorum dedi.

Daha önce de çeşitli vesilelerle ilimizde bu işi yapa çeşitli kooperatiflerle bir araya geldiğini belirten Karabıcak, “Öğrencilerin güvenli açısından, Trafikte seyreden öğrenci servislerinin uyması gereken kuralları her zaman kendilerine ilettik. Sağ olsunlar uyması gereken bu kuralların yüz 90’nına uyuldu. Yapığımız denetimlerle bu işi gayri resmi olarak yapan kalmadığına inanıyorum. ‘S’ plakalarıyla birlikte herkes SRC belgelerini almaya başladı. Bundan sonra diğer büyük şehirlerde ki gibi burada bulunan servislerde de normalleşme başlayacaktır” ifadelerini kullandı.

Dernek Başkanı Abdulaziz Başçı yaptığı konuşmada ise bu derneği kurmamızda ki asıl amaç, yaptığımız işe katma değer getirmek ve öğrencilerimize yönelik yaptığımız hizmetlerin kalitesini daha da arttırmak olduğunu söyledi.

Konuşmasının devamında Başçı, “Bugün buraya bu kadar yoğun katılımın olması bizlere ayrı bir güven verdi. Üstlenmiş olduğumuz bu görevi layıkıyla yerine getireceğimize inancım tamdır. Bu gün anladım ki: yolu doğru olanın yükü ağır olmazmış. Tabi bu kararla yola çıkarken önce Allah’a sonra sizlerin desteğine ihtiyacımız vardır. Bu vesileyle bizlere verilen destek ve güvenden dolayı sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com