www.mardinnethaber.com
AK Parti Artuklu İlçe Kadın Kolları Mavidemir'e Emanet
13.01.2018 16:02 Mardin Nethaber

 

AK Parti Merkez Artuklu İlçe Kadın Kolları 2. Olağan Kongresi yapıldı. Tek listeyle gidilen kongrede Gülbahar Mavidemir başkanlığa seçildi.

Dicle Kalkınma Ajansı çok amaçlı toplantı salonunda gerçekleşen kongreye; AK Parti Mardin Milletvekillerinden Orhan Miroğlu ile Ceyda Bölünmez Çankırı, AK Parti Kadın Kolları Teşkilat Başkan Yardımcısı Şaziye Gündüz, İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Hakimoğlu, İlçe Başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.

Divanın kabulünden sonra, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kongre mesajını okundu. Akabinde AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam ile Ak Parti MKYK Üyesi ve Siyasi Hukuk İşler Başkan yardımcısı Zeynep Alkış’ın mesajları okundu.

Kongrenin tek adayı olarak seçilen Gülbahar Mavidemir, yaptığı açılış konuşmasın da siyasetin her kademesinde kadınlara görev veren Cumhurbaşkanı ve Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

Mavidemir, “Bu dava samimidir. Gece gündüz çalışan, sizlerin duasını almak için çabalayan insanların davasıdır. Çünkü bu dava dünyanın neresinde bir mazlum insan varsa onun gözyaşını silmenin derdinde olan insanların davasıdır. Kadın siyasetin nesnesi değil öznesidir. AK kadınlar olarak şehitlerimizin bize emanet ettiği bu vatana hizmet yolunda gerekli tüm emekleri sarf edeceğimize söz veriyoruz. Bizler AK Parti kadın kolları olarak gittikçe gelişen, büyüyen, başarılarını yenileyen, kadın sorunlarına çözüm odaklı eğilen parti olmayı hedefliyoruz. Türkiye’mizin ve Mardin’imizin geleceğini şekillendirecek AK Parti hizmetlerini kalıcı hale getirmek ve hizmetlerin üzerine yenilerini katacak bir seçimin arifesindeyiz. İnşallah önümüzdeki dönemde bayrağı daha yükseklere taşıyarak yaklaşan yerel, genel ve Başkanlık seçimlerinde yeni bir tarih yazacağız” ifadelerini kullandı.

AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri ise yaptığı konuşmada, Bizim hareketimiz bir vefa harekettir. Kendimizi ona göre hazırlamalıyız. 2019 seçimi çok kritik bir seçim ve inşallah hep birlikte bu seçimde de geçmişte olduğu gibi zaferle çıkarak büyük coşkuyla zaferimizi kutlayacaklarını söyledi.

AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri konuşmasının devamında, “AK Parti kadınlara çok önem veren bir partidir. Özellikle kurucu genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başından beri kadın hareketine önem verdi ve kadınları siyasette kazandırmak içinde çok büyük çaba harcadı. Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız bana görevi tevdi ederken Mardin kadınları cesurdur. Mardin kadınları girişkendir. Siyasette çok başarılı olacaklarına inanıyorum dedi. Mardin’de de kadınlarımız siyasette başarılı olduklarını kanıtladılar” dedi.

Bir zamanlar Türkiye’de yaşanan başörtü yasağına da değinen Eri, “AK Parti kadınların sorunları konusunda inanılmazı gerçekleştirdi. Başörtüsüyle değil kamu kurumunda çalışmak kamusal alana girmek bile yasaktı. Ama kadınlarımız çok büyük bir mücadele verdi. Türkiye’de demokratik mücadele içerisinde isimlerini altın harflerle yazdırdılar. Bir Başbakanın eşi başörtülü olarak askeri hastaneye giremiyordu. Hastane içerisine arka kapından gizli bir şekilde girebiliyordu. Bir Başbakanın eşinin hasta ziyaretini bile yapmadığı bir ülkeden bugün üniversitelerden bütün kamu kurumlarına başörtülü olarak girilebildiğini, AK Partinin bu yönüyle 5 milyon kadın üyesine sahip olduğunu” belirtti.

Daha sonra kürsüye geçen konuşan AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Mardin’de yaşadığım son 3 yıl benim siyasi hayatımın en kıymetli yılları olduğunu söyledi.

Miroğlu, “Bu yılları kıymetli kılan benim burada üç seçimde yaşadığım zorluklar ve heyecanlardı. Kazılmış çukurların üzerinden geçtik. Fakat gün geldi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öncülüğünde yeni bir strateji belirledik. Sadece Mardin’i değil bölgenin hemen hemen tamamını terör kuşatmasından ve saldırısından kurtardık. Bunları yaparken çok sayıda asker, polis, korucu ve sivil vatandaşımızı şehit verdik. Şehitlerimizi saygı ve minnet anıyorum.” dedi.

Konuşmasının devamında Miroğlu, “Türkiye bambaşka bir siyasi iklime girdi. Bunun en önemli sebebi Sayın Devlet Bahçeli’den gelen açıklama oldu. Sayın Bahçeli önümüzdeki 2019’dan sonraki 5 yılı kastederek Türkiye’nin beka mücadelesinde Sayın Erdoğan’ı destekleyeceğini ve Milliyetçi Hareket Partisinin bu mücadelenin içerisinde yer alacağını açıklamasıdır. Şimdi Türkiye bunu tartışıyor. Bu konu AK Parti tabanına çok iyi anlatılması lazımdır” şeklinde konuştu.

Mardin Milletvekili ve TBMM İdare  Amiri Ceyda Bölünmez Çankırı ise, Milletvekilliğine nasıl seçildiğini anlatarak, Türkiye ilk defa bir kadının TBMM İdare amirliğine seçildiğini, bu kadının Güneydoğu Anadolu Bölgesinden, yani Mardin´den seçilmesi kadına verilen önemin bir göstergesi olduğunu söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından gerçekleşen oylama ile yeni yönetim belirlendi.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com