www.mardinnethaber.com
DİKA’dan Proje Yazma Eğitimi
29.12.2017 13:00 Mardin Nethaber

 

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) tarafından, Mardin Gıda Tarım ve Hayvancılık İl ve ilçe müdürlükleri personeline verilen “Proje Yazma Eğitimi” kapsa-mında sertifika töreni düzenlendi.

DİKA tarafından, Mardin Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile İlçe Müdürlükleri personeline “Proje Döngüsü Yönetimi” (PCM) olarak ifade edilen proje yazma eğitimi verilmesi kapsa-mında katılımcılara eği-tim sertifikaları dağıtıldı. Ajans’ın konferans salo-nunda gerçekleştirilen törene DİKA Genel Sek-reteri Yılmaz Altındağ’ın yanı sıra Mardin İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Özkan Önen ile MÜSİAD Başkanı Nurettin Kasap katıldı.

Sertifika töreni açılış konuşmasını yapan Genel Sekreter Altındağ, eğitimin amacının Mardin’de bulunan Gıda, Tarım ve Hay-vancılık İl ve İlçe Müdür-lüklerinin yurt içi ve yurt dışındaki fonlardan yarar-lanabilmeleri için kendile-rine teknik destek sağlamak olduğunu söyledi. Bölgede proje kültürünün gelişmesi için çaba sarf ettiklerini belirten Altın-dağ, proje yazma becerisi gelişmiş personelin yetiş-tirilmesini hedeflediklerini ifade etti.

Mardin Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile DİKA arasında yapılan iş birliği çerçevesinde il ve ilçe müdürlükleri bün-yesindeki teknik personele yönelik olarak iki gün süreyle Ajans tarafından kısa adı PCM olan “Proje Döngüsü Yönetimi” adı verilen proje yazma eğitimi verildi.

Eğitime katılanlara gruplar halinde çeşitli proje fikirlerini uygulamalı olarak geliştirmelerine katkı sağlandı. Ayrıca DİKA’nın destek mekanizması ile ilgili bilgilendirilen katılımcılara Türkiye genelinde bütün ajansların proje başvurusu almak amacıyla kullandıkları sistem olan Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi de (KAYS) anlatıldı.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com