www.mardinnethaber.com
Dündar, Basın Mensuplarıyla Gündemi Değerlendirdi.
11.10.2017 19:01 Mardin Nethaber

 

Ak Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, İlde görev yapan ulusal ve yerel medya temsilcileri ile bir araya geldi.

Özel bir otelde gerçekleşen toplantıda konuşan Dündar, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi vererek “Bölgemizde yaşanan bazı nedenlerden ötürü uzun süredir gerçekleştirmek istediğimiz basın mensupları ile istişare toplantımızı ancak bugün yapma fırsatını yakaladık” dedi.

Konuşmasının başında sekiz ilçede gerçekleşen kongre sürecini değerlendiren Dündar, sekiz ilçede vatandaşlarımızın büyük katılımı ve teveccühü ile kongrelerimizi gerçekleştirdik. İlçelerimizde yapılan kongrelere katılan partililerimiz salonlara sığmadı. Bu kongreler sonucunda ilçe başkanlarımız güven tazeledi. İki ilçede ise Genel merkezin kararıyla nöbet değişikliğine gidildiğini söyledi.

30 Büyükşehirde yapılması gereken il kongrelerinin durdurulduğunu anlatan Dündar, “30 Büyükşehirde il başkanlığı, gençlik kolları, kadın kolları ve ana kademelerdeki kongrelerin Genel başkanın talimatları doğrultusunda durdurulmuş bulunmaktadır. Diğer il ve ilçelerde seçilen arkadaşlarımız ise mazbatalarını alarak görevlerine başladıklarının” altını çizdi.

Kayyumla gelen belediyelerin çalışmalarına değinen Dündar, “HDP Belediyeleri, halkın hizmetinde kullanılmak üzere devlet bütçesinden gelen paraları farklı yönlere çekti. Bunun yanında bölgede yaşanan olumsuz gelişmelerle birlikte, bu belediyelere kayyum uygulamasını gündeme getirdi. Kayyum bir devlet politikasıdır. Kayyumlar siyasi bağ taşımıyor. Kayyumlar oyun rengine bakmadan bütçeden gelen paraları vatandaşın hizmetine sunuyorlar” ifadelerini kullandı.

Kayyum Belediyelerin çalışmalarını yeterli ve yerinde bulduğunu söyleyen Dündar, “Mardin Büyükşehir Belediyesi kırsal yerleşim alanlarında büyük çalışmalara imza atıyor. Özellikle yol asfaltlama çalışmalarında bugüne kadar 315 km beton asfalt, 550 km satıh kaplama asfalt çalışmaları tamamlanmış bulunmakta. Bu çalışmalar kırsalda yaşayan vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanıyor” dedi.

Kızıltepe kavşağında başlatılan battı-çıktı projesinin Ocak ayında tamamlanacağını belirten Dündar, “Kızıltepe kavşağında başlatılan battı-çıktı projesi tamamlandıktan sonra aynı istikamette yani vali ozan caddesi üzerinde iki battı-çıktı çalışması daha başlatılacaktır. Mardin trafiğini rahatlatmak ve vatandaşlarımızın memnuniyeti için ne gerekiyorsa yapılacaktır” şeklinde konuştu.

Dündar, doğal gaz çalışmalarında sona gelindiğini vatandaşların tozdan kurtulmaları an meselesi olduğunu söyleyerek; Bu yıl Yenişehir mahallesinde beton asfalt çalışmalarına başlanılarak, tamamlanacaktır. 13 Mart mahallesinde ise zeminin biraz daha oturması için şimdilik yama asfaltla kapatılacağını, kış mevsiminden sonra ise 13 Mart mahallesinde de asfalt çalışmaları yapılacağını belitti.

GAP projesini anlatan Dündar, “GAP Projesinde hızlı bir şekilde çalışmalar devam ediyor. GAP kanallarıyla gelecek suyun depolanması için yapılan gölet bitme aşamasında. 45 kilometrelik cazibe kanalları 2019 yılına varmadan Kızıltepe ve Derik’e ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu güne kadar göletin tamamlanmaması malumunuz bölgede yaşanan olumsuz nedenlerden kaynaklanıyor. GAP kanallarının ovaya yetişmesiyle birlikte elektrik sorunu da ortadan kalkacaktır” dedi.

Mardin içme suyunda yaşanan olumsuzluklar basınçtan kaynaklandığını söyleyen Dündar, “Beyaz suyun yanında Ilısu barajından da bir içme suyu hattını şehre taşımayı düşünüyoruz. Bu proje gerçekleştiği takdirde şehrin 50 yıllık su sorununu çözmüş olacağız” şeklinde konuştu.

Yaklaşık iki saat suren basın toplantısı iyi dilek ve temennilerle son buldu.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SİYASET
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com