www.mardinnethaber.com
Mardin Emniyeti’nden park uygulaması
23.09.2017 16:55 Mardin Nethaber

 

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü, öğrencileri zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak ve eğitim öğretimin güvenlik şekilde geçmesi için okul çevresinde bulunan parklarda uygulama yaptı.

Mardin Emniyeti Yeni eğitim-öğretimin güvenli bir ortamda sağlanması için Mardin merkez ve ilçelerde okul saatlerinde park uygulaması yaptı. 72 parkta yapılan uygulamada; aranan 3 kişi ile üzerinde esrar yakalan bir kişi gözaltına alındı.

Mardin İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklama-da, “2017-2018 eğitim öğretim döneminin başlaması sebebiyle okul saatlerinde okulda olmayıp parklarda bulunan çocukların etkilenebileceği zararlı faktörlerden uzak tutulması ve eğitim öğretimin güvenli bir ortamda sağlanabilmesi için 21-22.09.2017 tarihlerinde ilimiz genelinde okul saatleri içerisinde ‘park uygulaması’ gerçekleştirilmiştir. İl merkezi ve ilçelerimizde 72 parkta 31 ekip ve 98 perso-nelimiz ile gerçekleştirilen uygulamada; 415 kişi sorgulanmış, arandığı tespit edilen 3 şahıs yakalanmış, okulda bulunmayan 98 öğrenci okullarına gönderilmiş, bir şahsın üzerinden 3,06 gram esrar maddesi ele geçirilmiş olup, şahıs hakkında gerekli tahkikat işlemlerine başlanılmıştır” denildi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Güncel
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com