www.mardinnethaber.com
Dündar, "İŞKUR çalışanları kurayla belirlenecek”
09.03.2017 08:53 Mardin Nethaber

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Toplum Yararına Program kapsamında ilimizde bulunan yaklaşık 25 kurumda çalıştırılmak üzere başvuran geçici işçilerin kura çekimi tüm Türkiye'de olduğu gibi Mardin'de de ikinci bir talimata kadar ertelendiği belirtildi.

Toplum Yararına Programı kapsamında Mardin'de 6 ay süreyle istihdam edilmesi planla-nan 3 bin geçici işçinin başvurusu geçtiğimiz Cuma günü son bulmuştu. İstihdam edilecek olan 3 bin kişinin Mardin Şehir stadyumunda Noter huzurunda yapılacak kura çekimiyle belirlenecekti. Türkiye İş Kurumu Mardin il Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre yapılması planlanan kura çekimi yaşanan teknik sorunlar-dan dolayı Türkiye'nin 81 ilinde olduğu gibi ilimizde de ikinci bir talimata kadar ertelendiği öğrenildi. Kura çekimlerinin ertelenmesinin nedeni olarak Sosyal Güvenlik Kurumu kayıtları ve nüfusa dayalı adres kayıt sistemi kontrolü esnasında tüm Türkiye'de yaşanan teknik sorundan dolayı olduğu belirtildi. Ak Parti Mardin İl Başkanı Mehmet Ali Dündar Gazetemize yaptığı ziyarette konuyla ilgili yaptığı açıklamada Türkiye İş Kurumu Mardin il Müdürlüğüne müracaat eden yaklaşık 25 bin vatandaşımızı kesinlikle mağdur etmeyeceklerini söyledi. Dündar, “Bölgemizde ve ilimizde büyük işsizlik sorunu var. Bunun farkındayız. Hükümet olarak bu işsizliği asgariye düşürmek için büyük bir çaba içerisindeyiz. Toplum Yararına Programı kapsamında Mardin'de 6 ay süreyle istihdam edilmesi planlanan 3 bin geçici işçinin başvurusu şu an itibariyle bazı teknik nedenlerden dolayı ikinci bir emre kadar ertelendiği doğrudur. Vatandaşlar arasında çeşitli söylentiler dolaşmaktadır. Biz bunları kesinlikle tasvip etmiyoruz. Başvuruda bulunan hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeyeceğiz. Bu başvurular kesinlikle kura ile yapıla-caktır. Vatandaşlarımızın bunu böyle bilip değerlen-dirsin istiyorum” dedi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SİYASET
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com