www.mardinnethaber.com
Kursiyerler sertifikalarını aldı
21.05.2019 15:48 Mardin Nethaber

 

İŞKUR ile Halk Eğitimi Merkezi paydaşlığında açılan Saraciye Montajcısı ve Saç Bakımı- Yapımı eğtimini tamamlayan kusiyerler setifikalarını aldı.

Mardin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ve Mardin İl Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile açılan Saraciye Montajcısı ve Saç Bakımı- Yapımı kursu sona erdi. Mesleki eğitimlerini geliştiren 50 kursiyer sertifika sahibi oldu.  


Mardin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Mardinli kadınlara destek olmaya devam ediyor. Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile açılan Saraciye Montajcısı ve Saç Bakımı- Yapımı kursu tamamlandı. Yaklaşık 6 ay süren kurstan toplam 50 kursiyer faydalandı. Hafta içi 5 gün verilen toplam 776 saat süreli Saç Bakımı ve Yapımı kursunda kursiyerlere;  saç kesimi, renklendirme, şekillendirme ve bakımına ilişkin işlemler öğretildi. Saraciye Montajcısı kursunda ise kursiyerlere, kumaşın işlenmesi, boyanması ve estetik hale gelmesi gibi teorik ve pratik eğitim verildi. Ayrıca kursiyerlere zaruri gider olarak İŞKUR Müdürlüğünce günlük 30 TL ücret ödendi.

Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen sertifika töreninde kursiyerler sertifikalarını Mardin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Yardımıcısı Abdurrahim Yalçin’dan aldılar. Kursiyerleri tebrik eden Yalçin, Halk Eğitim kurslarının devam edeceğinin altını çizdi. Yalçin “ Mesleki eğitim kursları sayesinde Mardinli hanımlar boş vakitlerini meslek öğrenerek değerlendiriyorlar. Bu hem kişisel gelişimlerine hem de ev ekonomilerine katkı sağlıyor” diye konuştu.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com