www.mardinnethaber.com
19 Mayıs'ta Mardin'de özel gösteri 'ATABARI'
17.05.2019 21:00 Mardin Nethaber

 

Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde 100. Yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen organizasyonlara bir yenisi daha eklendi.

19 Mayıs 2019 Pazar günü saat 19.19’da 81 il ve 19 ülkede eş zamanlı olarak oynanacak olan ‘Dünya Atabari Oynuyor’ projesine Mardin'de destek verecek.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Türk Halk Oyunları Birlik Platformu İl Koordinatörü Mehmet sultan Adıbelli, ‘Dünya Atabarı Oynuyor’ projesi bitirme aşamasına getirdiklerini söyledi.

Adıbelli yaptığı açıklamada; “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışları ile Milli Mücadelenin başlangıcının 100. Yılı nedeniyle, Genel Müdürlüğümüz ve Türkiye Halk Oyunları Birlik Platformu işbirliğiyle 19 Mayıs 2019 Pazar günü saat 19.19’da 81 il ve 19 ülkede eş zamanlı olarak Atabari oyununu oynayacağız. 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkında düzenlenecek olan programa tüm Mardin halkını destek vermeye davet ediyorum” diye konuştu.

Türk Halk Oyunları Birlik Platformu İl Koordinatörü Adıbelli, açıklamasının devamında; "Bu projede Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Merkezi Müdürlüğü, Türkiye Halkoyunları Birlik Platformu ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün ortak çalışmaları sonucu 19 Mayıs 2019 saat 17:30'da 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkında düzenlenecek olan program çeşitli etkinlikler ile başlayacak. Saat 19:19'u gösterdiğinde ise Atamız şahsında simgelenen Atabarı oyunumuzu coşkuyla kutlayacaz. Bu güzel ve anlamlı etkinliğe Tüm Halkımız davetlidir" ifadelerini kullandı.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com