www.mardinnethaber.com
Yol direklerin işgalinden kurtuldu
17.05.2019 18:07 Mardin Nethaber

 

Yıllardır Stadyum Caddesini işgal erek, kazalara davetiye çıkaran DEDAŞ’a ait yüksek gerilim elektrik direkleri yerlerinden sökülerek yol kenarına taşındı.

Kıra’tım gazetesi olarak çevreye duyduğumuz duyarlılıktan dolaya bundan bir süre önce yaptığımız haber üzerine harekete geçen DEDAŞ görevlileri uzun uğraşlar sonucunda tehlike oluşturan yüksek gerilim elektrik direklerini yerlerinden sökerek yol kenarına aldı. 

Merkez Artuklu ilçesine bağlı Yenişehir mahallesinde bulunan Stadyum Caddesini işgal eden yüksek gerilim elektrik direkleri hem çirkin görüntü oluşturuyordu hem de kazalara davetiye çıkarıyordu. Tarafımızdan yapılan haberi dikkate alan DEDAŞ yetkilileri hemen harekete geçerek, yol ortasını işgal eden ve buradan geçen araç sürücülerine engel teşkil eden yüksek gerilim elektrik direklerini yerlerinden alarak, cadde kenarına taşıdı. Böylece burada oluşabilecek büyük tehlikelerin önüne de geçilmiş oldu.

Aynı haberde yer alan Türk Telekom direkleri ise hala yerlerinden alınmadan tehlike oluşturmaya devam ediyor. Türk Telekom yetkililerinden de tehlike arz eden direkleri yerlerinden alarak, DEDAŞ yetkilileri gibi aynı duyarlılığı ve aynı hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz.

Yaptığımız haber üzerine harekete geçerek, büyük tehlike oluşturan yüksek gerilim elektrik direklerini yerlerinden alan DEDAŞ yetkili ve görevlilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com