www.mardinnethaber.com
Kızıltepeli öğrenciler artık daha bilinçli
14.11.2018 11:47 Mardin Nethaber

 

 

     Kızıltepe Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 1 Elma 1 Portakal Sağlıklı Kal, Stressiz Sınav, Geleceğim Güvende ve Sağlığın İçin Sende Bir Adım At projesi olmak üzere öğrenciler için 4 proje yürütülüyor. “1 Elma 1 Portakal Sağlıklı Kal” projesi kapsamında ortaokul öğrencilerine internet kullanımının sağlık üzerindeki etkisi, sağlıklı yaşamanın ve dengeli beslenmenin önemi anlatılıyor. Seminer sonrası öğrencilere elma ve portakal veriliyor.

     Sağlıkla ilgili bir diğer proje olan “Sağlığın İçin Sende Bir Adım At” projesi kapsamında 11. sınıf lise öğrencilerine sağlıklı yaşamanın ve dengeli beslenmenin önemi anlatılıyor. Sağlıklı bir yaşamda sporun önemine de değinilerek, insan yaşamı için sporun vazgeçilmez olduğu vurgulanıp öğrenciler spora teşvik ediliyor. Bu proje kapsamında gidilen okullara 5 futbol, 5 voleybol, 5 basketbol topu hediye ediliyor.Bir diğer proje olan “Geleceğim Güvende” projesi kapsamında 9. ve 10. sınıf lise öğrencilerine akıllı telefonların sağlık üzerindeki etkisi anlatılıyor. Akıllı telefonlarla çok fazla zaman geçirmek bir süre sonra bağımlılığa dönüşerek, insan sağlığını olumsuz etkiliyor. Bu durumun öğrenciler üzerindeki etkisi
anlatılarak öğrenciler bilinçlendiriliyor. Öğrencilerin ilgi gösterdiği projede öğrencilere belediye tarafından okul çantası hediye ediliyor.
Aynı zamanda lise ve üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilere stressiz sınav semineri verilerek, öğrenciler değişen sınav sistemi ve sınav kaygılarıyla baş etme yön-temleri hakkında bilgilendi-riliyor. Kızıltepe Belediyesi psikologu tarafın-dan öğrencilere verilen seminer, öğrencilerin akılla-rındaki sorulara cevap bulmasına yardımcı oluyor. Kızıltepe Belediyesi tarafın-dan yürütülen bu projelere büyük ilgi gösteren öğrenciler, yapı-lan seminerlerden memnun oldukları dile getirdiler. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com