www.mardinnethaber.com
‘Güvenli Okul Güvenli Eğitim Projesi’ tanıtıldı
20.09.2018 17:38 Mardin Nethaber

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü ile Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü paydaşlığında düzenlenen ‘Güvenli Okul Güvenli Eğitim Projesi’ hakkında öğrencilere bilgilere verildi.

Merkez Artuklu ilçesinde bulunan Abdülkadir Tutaşı İlkokulunda düzenlenen tanıtım programına Mardin İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, öğretmen ve öğrenciler hazır bulundu.

‘Güvenli Okul Güvenli Eğitim Projesi’nin amacı okulu bütünsel olarak göz önüne alarak, başta eğitim ve öğretim süreci olmak üzere okul yaşamının tüm alanlarıyla bütünleştirildiği bu projede, öğrencilere olumlu davranışlar kazandırılmasını sağlayan ve bu niteliklerin ortaya çıkarılmasıyla ilişkili olduğu düşünülen ve üzerinde en çok durulan kavramın güvenli ortam olduğu belirtildi.

Mardin İl Emniyet Müdürü Hasan Onar konuyla ilgili yapılan açıklamada, “2018-2019 yıllı eğitim-öğretim döneminde ülke genelinde ve Mardin başta olmak üzere polis ve jandarma sorumluluk bölgesindeki okulların çevresindeki terör, asayiş, narkotik ve trafik önlemi öncelikli görevimizdir.  Bununla birlikte sosyal, ekonomik, kültürel ve siyasal yapıları göz önünde bulundurularak analizler yapılmış, okular dört öncelik derecesine ayrılarak daha güvenli hale getirilmesi amaçlandırılmıştır.” dedi.  

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Sarı ise, “İçişleri Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığımızın ortaklaşa yürütüldüğü proje kapsamında gerek Emniyet müdürlüğümüz gerekse Jandarma Komutanlığımızın yoğun destekleri ile geçmiş yıllarda olduğu gibi kazasız belasız bir Eğitim-Öğretim yılı hedeflediklerini belirtti.”

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com