www.mardinnethaber.com
Eri, “2001’de kurulan Ak Parti herkesin umudu oldu”
14.08.2018 14:08 Mardin Nethaber

 

 

AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri AK Parti'nin 17. Kuruluş yıl dönümünedeniyle yazılı mesaj yayınladı.

Pİl Başkanı Eri Mesajında, “Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak anlayışıyla 14 Ağustos 2001 yılında kurulan AK Parti içerde ve dışarda herkesin vazgeçilmez umudu oldu. AK Parti, Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 17 yıldır her alanda yapmış olduğu icraatlarla Türkiye'yi zirveye ulaştırmıştır. Olumsuzlukların en uç olduğu bir dönemde ortaya çıkan AK Parti, ülkemizin tüm yükünü sırtlayarak tüm kirli odaklara meydan okudu”.
Daha ilk seçimlerde 34,6’lık oy oranıyla tek başına iktidar olan AK Parti, halkın artık koalisyonlardan oluşan iktidarları istemediğinin en büyük delili olduğunu dile getiren İl Başkanı Eri, “AK Parti Türkiye'nin içinde bulunduğu olumsuz ortamı görerek ve doğru bir şekilde analizini yaparak sorunları en iyi şekilde çözmesini bilecek şekilde seçimlere girerek tek başına iktidar oldu. Halkımızın toplumsal istekleri doğrultusunda kurulan AK Parti, ortak amaçları paylaşan, ortak bir kaderi paylaşan, sevinç ve kederleri aynı kardeşlikten gelen herkesin partisi konumundadır. AK Parti yıllar geçse de asla ülkemize ve milletimize hizmet etmekten vazgeçmemiştir. Vazgeçmeyecektir. AK Parti, "herkes özgür olmadıkça kimse özgür değildir" bağlamında din, dil, ırk ayırımı yapmadan kürdü de türküde arabıda kardeş bilip her kesime eşit mesafede olmayı kendisine amaç edinmiştir”.
İl Başkanı Eri, “ AK Parti olarak bizler Kurucu Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Biz yaratılanı yaratandan ötürü seviyoruz’, söylemine binaen insanlığı her şeyin üstünde görüyoruz. Kim olursa olsun bizim kapımı-za gelen herkes bizim kardeşimizdir. Dünyanın en büyük lideri olan Kurucu Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile aynı yola baş koymak, bu uğurda yorulmak ve hizmet etmek bizler için bir gurur-dur. Bu duygu ve düşünce-lerle AK Partimizin 17.yılı ülkemize, milletimize ve teşkilatlarımıza hayırlar getirmesini Allah’tan diliyo-rum”. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com