www.mardinnethaber.com
Kayıp Yusuf’un İstanbul’da Olduğu kesinleşti
05.07.2018 10:30 Mardin Nethaber

 

 

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde 4 gün önce hayvan otlatmaya çıkan ve bir daha kendisinden haber alınamayan Yusuf Yılmaz’ın İstanbul’da olduğu kesinleşti. Bir güvenlik kamerasına yakalanan gencin görüntülerinin izletildiği aile Yılmaz’ı teşhis etti.
İhlas Haber Ajansı (İHA), Yusuf’un yakalandığı kamera görüntülerine ulaştı. Silvan ilçesine bağlı Çatakköprü Mahallesi’nde çobanlık yapan 15 yaşındaki Yusuf Yılmaz, 4 gün önce saat 05.30 sıralarında hayvan otlatmak için evden çıktı. Yılmaz’ın uzun süre eve dönmemesi üzerine tedirgin olan aile, mahallelilere de haber vererek çevreyi aramaya başladı. Bir süre sonra hayvanlara rastlayan aile ve mahalleliler, Yılmaz’ı bulamadı. Bunun üzerine jandarma, AFAD, UMKE ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına haber verildi. Kısa sürede gelen ekipler, köy çevresinde Yılmaz’ı aramaya koyuldu. Bugün 4’üncü gününe giren ve devam köy çevresindeki arama çalışmalarında Yılmaz’ın izine rastlanmadı. Ancak İstanbul’dan gelen bir iddia, 4 gündür çaresiz bekleyişini sürdüren aileyi umutlandırdı. İddiaya göre Yılmaz, İstanbul Beylikdüzü taraflarında kendisini gazete ve televizyonlarda çıkan fotoğraflarından tanıyan bir vatandaş tarafından görüldü. Ailenin yaklaşık 6 ay önce çobanlık yapmak için İstanbul’dan Silvan’a geldiği bilgisinin de Yılmaz’ın İstanbul’a kaçmış olabileceği ihtimalini güçlendirmesi nedeniyle burada da çalışma başlatıldı. Yapılan çalışma çerçevesinde bir güvenlik kamerası görüntüsüne ulaşıldı. Görüntü, hemen Silvan’a gönderilerek güvenlik güçleri aracılıyla aileye izletildi. Görüntüyü izleyen aile, Yılmaz’ı teşhis etti. İHA, Yılmaz’ın teşhis edildiği kamera görüntülerine ulaştı. Görüntülerde, Yılmaz’ın bir marketten yiyecek aldığı görüldü.
“Kaygılarımız bir nebze de olsa dindi” Baba Mehmet Şah Yılmaz, oğlunun İstanbul’a nasıl gittiğini bilmediklerini belirterek, “Bir kameraya takılmış. Bize görüntüleri izlettiler. Ben, annesi ve kardeşleri onun olduğunu teşhis ettik. İstanbul’da olduğu kesinleşti. Bir nebze de olsa kaygılarımız dindi. Şimdi de bir an evvel bulunmasını bekliyoruz” dedi. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com