www.mardinnethaber.com
Artukbey’den İftar Yemeği
19.05.2018 16:36 Mardin Nethaber

 Mardin’in tanınmış renkli simalarından iş adamı Tacettin Yertüm, Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi Koordinatörlüğünde  kurulan iftar çadırında yaklaşık 4 bin kişiye iftar yemeği verdi.

15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkında verilen iftar yemeğine Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman ve eşi Gülseren Yaman, Mardin müftüsü İsmail Çiçek, STK Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İftar programında bir konuşma yapan Artukbey Kahve ve Kuruyemiş Yönetim Kurulu Başkanı Tacettin Yertüm dillerin ve dinlerin şehri olan Mardin’i çok sevdiğini belirterek, ayrıca Mardinli olmaktan büyük gurur duyduğunu söyledi.

Türkiye’nin bir çok farklı ilinde şubeler açarak Mardin turizmine ve tanıtımına büyük katkı sağlayan Yertüm, “Böyle mübarek bir ayda ve bu manevi atmosferde Mardinli kardeşlerimle olmam bana ayrı bir değer kattı. Bu gün burada üçüncü iftarımızı yapıyoruz. Sizlerin nezdinde tüm Mardinli kardeşlerimin mübarek Ramazan orucunu tebrik eder, herkese afiyet oldun diyorum.” temennisinde bulundu.

Hayırsever kişiliğiyle de bilinen Yertüm, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman ve eşi Gülseren Yaman’la birlikte iftar programına katılan vatandaşlarla ayakta sohbet etti.

Yapılan iftarın ardından Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman, Mardin turizmine ve tanıtımına büyük katkı sağlayan Yertüm’e plaket takdim etti.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com