www.mardinnethaber.com
Mardin’de 2500 kişilik geçici işe 15 bin kişi başvurdu
17.05.2018 15:37 Mardin Nethaber

Mardin’de 6 aylığına alınacak 2500 İŞKUR elemanı için başvurular Cuma günü mesai bitiminde sona eriyor.

İŞKUR Mardin İl Müdürlüğü ile Mardin’de bulunan kurum ve kuruluşların işbirliğinde toplamda alınacak 2500 kişiye yönelik düzenlenecek olan Toplum Yararına Programları (TYP) kapsamında katılımcıların başvuruları 18 Mayıs Cuma günü mesai bitimine kadar sona eriyor.

2500 kişiye yönelik düzenlenecek olan Toplum Yararına Programları kapsamında yaklaşık 15 bin kişinin başvurduğu belirtildi. 6 aylığına alınacak olan katılımcıların 5 Haziran 2018 tarihinde iş başı yapacakları ifade edildi. Yeni taşınan İŞKUR binasının önünde yağışlı hava şartlarına rağmen saatlerce yağmurun altında uzun kuyruklar oluşturan vatandaşların, Vali Ozan caddesi üzerinde yapılmakta olan Battı-Çıktı inşaatından dolayı çamurlu yolları zor geçtiklerini belirterek, kapanan yollardan dolayı da İŞKUR binasına zor şartlar altında ulaştıkları kaydedildi.  

Mardin genelinde 34 kurum ve kuruluşa alınacak olan katılımcıların daha önce belirlenen listelerle işbaşı yapacakları belirtilirken, daha sonra çekilecek olan kura sonucunda da bu isimlerin açıklanabileceği belirtildi.

Programa başvurmak isteyenler Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne şahsen başvuru yapılabileceği gibi www.iskur.gov.tr sistemi üzerinden de başvuru yapabilecekler.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com