www.mardinnethaber.com
Artuklu Kadın Kolları iki anlamlı günü birlikte kutladı
11.05.2018 18:24 Mardin Nethaber

 

Ak Parti Artuklu İlçe Kadın Kolları Dünyada ve Türkiye’de kutlanan Anneler günü ile Engelliler Haftasını bir arada kutlamaya karar verdi.

Ak Parti Artuklu İlçe Kadın Kolları Başkan Gülbahar Mavidemir tarafından yapılan açıklamada, 13 Mayıs Anneler günü ile 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası boyunca engelli çocuğu olan anneleri ziyaret etme kararı aldıklarını söyledi.

"Hayata tutunma dalım olan Anneme sevgilerle" sloganıyla yola çıktıklarını ifade eden Mavidemir, “Cennetin ayakları altına serilen annelerimizi ziyaret ederken çok duygulu anlara şahit oluyoruz. Bu ziyaretlerin faydalı olduğuna inanıyorum. Çünkü engelli çocuğu olan bir annenin yaşadığı zorlukları yerinde görüyor ve yaşıyoruz. Allah’ın izniyle bu ziyaretlerimizi tüm mahallelerde yapmaya kararlıyız.” dedi.

Mavidemir, ziyaretlerimiz sırasında 21 Yaşında engelli genç bir oğlu olan Besile Borikoçin adında bir annenin şu sözleri bizleri çok duygulandırdı, “Böyle anlamlı bir günde sürpriz ziyaretiniz beni çok duygulandırdı.  Hatırlanmak ve bizimde bu yaşamda bir rol aldığımızın bilinmesi beni çok mutlu etti. Özellikle ergenlik çağına giren engelli çocukların bakımı daha da zorlaşıyor. Ancak onların bir gülüşüyle tüm zorlukları unutuyoruz.” dedi.

24 Yaşında engelli bir kızı olan Emine Düdük ise her yıl çocuklarımdan anneler günü hediyesi aldığını belirterek, “Ancak bu yıl engelli olan kızım sayesinde bizleri ziyaret etmeniz, bu yaşıma kadar aldığım en güzel anneler günü hediyesi olduğunu” söyledi.

Mavidemir, “Bu vesileyle engelli çocuğu olan aynı zamanda kendisi engelli olduğu halde çocuklarının bakımını üstlenen eli öpülesi tüm annelerin anneler gününü kutluyor. Bu etkinliğimizin ulaşabildiğimiz engelli çocuğu olan ve engelli annelere olan ziyaretlerimizi devam ettireceğimize söz veriyoruz. Ve tüm dünyaya haykırıyoruz adımlarınızın biçiminin ne önemi var, mühim olan yürüyüşümüzle sevgi ve dostluk köprüsünü geçmektir.” ifadelerini kullandı.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com