www.mardinnethaber.com
Din Görevlilerine Yeşilay Semineri
18.04.2018 15:18 Mardin Nethaber

 

 

Kızıltepe İlçe Müftüsü Masum Taşçı, toplantının açılış konuşmasında, Yeşilay'ın önemine değinerek, zararlı alışkanlıkların özellikle gençler arasında her geçen gün artarak devam ettiğini, din görev-lilerinin de bu mücadelede aktif rol almalarının önemli olduğunu ve bu açıdan Yeşilay'ın yanında olunması gerektiğini, belirtti.
Her Din Görevlisi Yeşilay'ın Doğal Üyesidir.Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu ise toplantıda Kızıltepe din görevlilerine ve personeline yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi: “Yeşilay Türkiye'-nin hatta dünyanın köklü bir sivil toplum kuruluşudur. Kurulduğu tarihten beri ülkemizin her köşesine ulaşmış, sağlıklı bir gelecek için gayret göstermiştir. Yeşilay aynı zamanda koruyucu hekimlik görevi üstlenen bir sağlık kurumudur, bu ulvi görevi uzun bir süredir yürütmektedir. Özellikle bu alanda, yani çok yaygın olan sigara, alkol, kumar, uyuşturucu madde ve teknoloji bağımlıkları konusunda din görevlilerinin de ciddi sorumluluklarının bulunduğunu, her din görevlisinin Yeşilay'ın tabii üyesi olduğunun bilinmesi gerekir. Hassaten Kızıltepe gibi bir ilçede bağımlıkların fazla olduğu bilinen bir gerçektir. Bu nedenle din görevlilerimi-zin zararlı alışkanlıkların önlenmesi çalışmalarında en ön safta yer almaları, topluma örnek olmaları gerekir.”Toplantı ilçe müftüsünün teşekkürü ve dilek temennilerle son buldu.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com